Misja na święta: prezenty z misją!

Podpowiadamy, jak uszczęśliwić swoim zakupem nie tylko najbliższych, ale też osoby, które te prezenty wykonały – tak, to jest możliwe!
Dlaczego są one nietypowe, inne i  jedyne w  swoim rodzaju? Zostały przygotowane przez podmioty ekonomii społecznej, czyli takie, dla których zajmowanie się biznesem nie jest celem samym w sobie. Najważniejsza jest realizacja misji społecznej.
Tymi podmiotami są fundacje, stowarzyszenia, czy spółdzielnie socjalne, które, np. zatrudniają osoby niepełnosprawne lub takie, które mierzyły się w życiu z poważnymi problemami.
A teraz pracują, są aktywne – i sprzedają wytworzone przez siebie towary i  usługi. I  w  tę pracę wkładają nie tylko zaangażowanie – ale i serce. W tym roku powstało wiele nowych przedsiębiorstw społecznych. Dlatego w tym numerze przybliżamy je potencjalnym klientom indywidualnym, ale także instytucjom, które także mogą wspierać biznes społeczny.
Jeżeli chcesz poznać więcej przedsiębiorstw społecznych działających na danym terenie, zapraszamy na stronę owes.zgora.pl lub do kontaktu z animatorami OWES tel. 607 041 779.
Święta to doskonała okazja, żeby przy okazji kupowania upominków dla najbliższych, wesprzeć te organizacje, które na co dzień, przez cały rok pomagają innym.

Dlatego nasze przesłanie przed tegorocznymi świętami jest proste: podejmując się wdzięcznej roli Mikołaja, zastanów się nie tylko, co i komu kupisz w  prezencie, ale także od kogo. I  niech będzie to naprawdę wyjątkowy prezent!

Cały miesięcznik do pobrania: PressES _15-3.pdf     Pobierz