Okazja do wymiany doświadczeń, rozmów o aktualnych problemach, możliwość skorzystania z warsztatów – to propozycja dla osób działających w trzecim sektorze. 22 września odbędzie się II Zielonogórskie Forum Organizacji Pozarządowych.

– Do udziału w forum zapraszamy przedstawicieli zielonogórskich organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, grup nieformalnych czy społeczników. Będziemy rozmawiać na temat programów wsparcia organizacji pozarządowych przez miasto, prezentować ciekawe inicjatywy obywatelskie, dobre praktyki – mówi Tomasz Lehman, przewodniczący ZRDPP.

W programie spotkania przewidziano szereg wystąpień, warsztaty i dyskusje. – Chcemy porozmawiać o polityce senioralnej, młodzieży, osobach niepełnosprawnych oraz o tym jak inicjować i integrować mieszkańców – dodaje Adam Szulczewski, animator OWES.

Dodatkowo w programie znalazły się źródła finansowania w ekonomii społecznej, wykorzystanie nowoczesnych technologii internetowych, czy obowiązki dla fundacji i stowarzyszeń związane z ochroną danych osobowych wynikających z RODO.

Uczestnicy forum otrzymają również publikacje wydane przez Stowarzyszenie Klon/Jawor prowadzące portal ngo.pl. – Zachęcamy do tego, aby przynieść ze sobą wizytówki, ulotki, publikacje czy inne informacje o swojej organizacji. Przygotujemy specjalne miejsce, w którym będzie można wymienić się kontaktami i materiałami z innymi uczestnikami – mówi A. Szulczewski.

Spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 10.00 w siedzibie Europejskiej Fundacji Oświaty i Kultury w Zielonej Górze przy ul. Sienkiewicza 36 (budynek Europejskiej Szkoły dr Rahn).

Zapisy na forum przyjmowane są do 20 września drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej forumngo.zgora.plLiczba miejsc jest ograniczona.

Pełny program Zielonogórskiego Forum Organizacji Pozarządowych dostępny jest na stronie forumngo.zgora.pl/program

Organizatorami spotkania są Zielonogórska Rada Działalności Pożytku PublicznegoOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze i Fundacja LYADA wraz z partnerami. Patronat medialny objął portal ngo.pl.