Zapraszamy na pierwsze poawakacyjne spotkanie z cyklu Zielona Pozarządowa. 13 września (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie OWES Zielona Góra (ul. Dąbrowskiego 41D/3). W programie: warsztaty z negocjacji przygotowane Kamilę Pietrażycką – tegoroczną uczestniczką Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women, zaproszenie do udziału w akcji Masz Głos oraz o trwających konsultacjach rozporządzeń m.in. w sprawie nowych wzorów ofert i sprawozdań z realizacji zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert.

Zielona Pozarządowa po wakacjach
13 września 2018 r. godz. 17.00
miejsce: ul. Dąbrowskiego 41D/3

1. Warsztaty z negocjacji z Kamilą Pietrażycką tegoroczną uczestniczką Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:
– co to są negocjacje
– etapy negocjacji
– cele negocjajcji
– poznasz atrybuty dobrego negocjatora

O prowadzącej:

Kamila Pietrażycka – ma 18 lat, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Członkini Stowarzyszenia Młodzi Lokalni. Wolontariuszka w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz Koordynatorka Klubu Lokalnego w Zielonej Górze przy Fundacji MamyGłos. W ramach tego ostatniego zorganizowała dla zielonogórskich nastolatek m.in. warsztaty z samoobrony metodą WenDo oraz warsztaty z tematyki praw człowieka. W lipcu wzięła udział w ogólnoświatowym programie liderskim dla młodych kobiet “Women2Women” odbywającym się corocznie w Bostonie.

2. Zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej akcji “Masz Głos”
Irina Brovko – prezeska Fundacji LYADA, uczestniczka dwóch edycji i ambasadorka realizowanej od 2002 r. akcji Masz Głos.

3. Konsultacje projektów rozporządzeń dla fundacji i stowarzyszeń po zmianach w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do 24 września można przesyłam uwagi aż do 9 rozporządzeń istotnych dla działalności organizacji pozarządowych w Polsce. Te najważniejsze dotyczą wzorów ofert, umów i sprawozdań z realizacji zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez samorządy i instytucje państwowe, sprawozdań dla organizacji pożytku publicznego, obowiązkach informacyjnych OPP i kontroli w OPP.

Pełny wykaz konsultowanych dokumentów znajdziecie w portalu ngo.pl

Miejsce:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
ul. Dąbrowskiego 41D/3 
(zobacz dokładną lokalizację -> https://goo.gl/znn6c8)
Termin: 25 kwietnia, godz. 17.00

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału: 
mailowo: kontakt@lyadafund.eu lub a.szulczewski@fundacjacp.org lub tel. 533 316 283.