15 października w Krakowie – już po raz 11. – odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej. Świat nie stoi w miejscu. Robotyzacja, nowe oprogramowanie zastępujące ludzi w sektorze usług, ale też nowe modele zachowań rynkowych konkurentów, bardziej skłonnych do wzajemnej współpracy i chętnie nawiązujących trwalszą więź z klientami, dla których oferta coraz częściej jest szyta na miarę – to tylko niektóre wątki jakie pojawią się podczas tegorocznego spotkania.

Swój udział w spotkaniu jak co roku potwierdził szereg ekspertów i specjalistów zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią społeczną. Wśród nich są m.in.: prof. Jerzy Hausner – wykładowca Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz były poseł, wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, dr Michał Boni – europoseł oraz były poseł i szef resortów administracji i cyfryzacji oraz pracy i polityki socjalnej, Diana Dovgan – sekretarz generalna CECOP-CICOPA Europe, największej na naszym kontynencie konfederacji kooperatyw i spółdzielni działających w sektorze produkcyjnym i usługowym (50 tys. podmiotów i 1,3 mln pracowników), Paweł Chorąży – wiceminister rozwoju i inwestycji poprowadzi natomiast panel dyskusyjny poświęcony różnym formom innowacji, jakie znajdują zastosowanie w szeroko pojętym sektorze ekonomii społecznej – m.in. innowacjom społecznym, różnym formułom rewitalizacji oraz odradzaniu się spółdzielczości.

Organizatorzy, czyli Stała Konferencja Ekonomii Społecznej, a także Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, chcą pozwolić uczestnikom zdobyć szerszą perspektywę: geograficzną, czasową i tą, jaką kreślą ewoluujące idee. I przygotować się – oraz swoje organizacje – na nadchodzące zmiany.

Zapisy na spotkanie zostaną uruchomione we wrześniu 2018 r. Program spotkania oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://oses2018.ekonomiaspoleczna.pl/