Byliśmy w sercu Europy! Promowaliśmy ekonomię społeczną, spółdzielnie socjalne, a przede wszystkim Spółdzielnię Socjalną Żywioły – mówią Klaudia Kozinoga i Maciej Słodownik. – Pomyśleliśmy, że wykorzystamy fotobudkę, żeby uwiecznić jak najwięcej przepięknych chwil z najpiękniejszego festiwalu świata!

Żywiołowa przestrzeń na Pol’and’Rock

Było żywiołowo, energetycznie, twórczo i społecznie. Spółdzielnia Socjalna Żywioły włączyła się w przygotowania i organizację twórczych inicjatyw na Pol’and’Rock w przestrzeni Playground Europe, która stworzona została z organizacji i zakręconych ludzi z dwumiasta – ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Całość przygotowań koordynowało Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Z fotobudką i bez granic

Przygotowaliśmy warsztat dla festiwalowiczów pt. „Polak/Niemiec dwa bratanki – spotkanie na moście granicznym”. Był to otwarty, interaktywny warsztat dotyczący dwumiasta i jego historii w sensie kulturowym. Pytaliśmy i zachęcaliśmy uczestników do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami związanymi ze Słubicami i Frankfurtem, mostem granicznym, różnicami i stereotypami. – Warsztat przeprowadziliśmy przy użyciu fotobudki – każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie, które potem mógł wkleić do pamiątkowego albumu. Przy zdjęciach pojawiły się wpisy i pozdrowienia – opowiadają przedstawiciele Żywiołów.

I jak wyszło??

Było fantastycznie – nasze stoisko „pękało” w szwach. Odwiedzili nas ludzie z różnych miast Polski, i różnych zakątków Europy i świata. A wszystko okraszone było fantastyczną atmosferą. I nawet upał nie przeszkadzał. – Ludzie pytali, co to jest spółdzielnia socjalna, i dlaczego to robimy. Promowaliśmy siebie i ekonomię społeczną, a nasze gadżety rozchodziły się jak świeże bułeczki – dodają Klaudia i Maciej.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze w ramach mini pakietów “Wspólna Inicjatywa”

.