14 grudnia w zielonogórskim Krzywym Kominie spotkali się przedstawiciele lubuskich przedsiębiorstw społecznych. Celem spotkania były rozmowy na temat utworzenia Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych.

Podczas pierwszego spotkania sieciującego 14 grudnia 2017 roku do wspólnego działania organizacje społeczne zachęcali: Paweł Wąsiak – dyrektor Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Rafał Wesołowski – doradca biznesowy OWES Zielona Góra, Łukasz Rut – dyrektor ds. promocji i rozwoju w Parku Technologicznym Interior, Sylwester Pyrka – prezes Spółdzielni Socjalnej Zakład Aktywności Zawodowej oraz animatorzy i doradcy z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Spotkanie to początek dyskusji o tym jak będzie wyglądał klaster, jakie będą jego cele i jakie funkcje będzie spełniał. Na kolejnych spotkaniach przedstawiciele spółdzielni socjalnych i przedsiębiorstw społecznych będą wspólnie ustalać cele i zasady funkcjonowania klastra. Kolejne spotkanie planowane jest pod koniec stycznia. Wkrótce na stronie opublikujemy więcej informacji na ten temat.

Poniżej zachęcamy do pobrania prezentacji (PDF) przygotowanych prelegentów spotkania:

Kontakt w sprawie Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych:

Adam Szulczewski – animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
tel. 533 316 283
e-mail: a.szulczewski@fundacjacp.org