Fundacja LYADA i OWES Zielona Góra w ramach akcji “Masz Głos” zapraszają mieszkańców Zielonej Góry na bezpłatne warsztaty “Inicjatywa lokalna – weź sprawy w swoje ręce!” – 12 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie OWES przy ul. Dąbrowskiego 41D/3 w Zielonej Górze.

Od 2011 r. mieszkańcy Zielonej Góry mogą korzystać z inicjatywy lokalnej, czyli rozwiązania pozwalającego na realizację pomysłów mieszkańców we współpracy z miastem. Dzięki temu można wspólnie np. odnowić park, plac zabaw, wybudować parking czy zorganizować zajęcia dla dzieci. Jak to zrobić? Tego dowiesz się na bezpłatnych warsztatch w ramach akcji “Masz Głos”.

Warsztaty są adresowane do mieszkańców Zielonej Góry zainteresowanych poznaniem narzędzia współpracy jakim jest inicjatywa lokalna. W trakcie warsztaty wyjaśnimy czym jest inicjatywa lokalna. Omówimy jak przygotować i gdzie złożyć wniosek.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są mailowo: kontakt@lyadafund.eu lub a.szulczewski@fundacjacp.org lub tel. 533 316 283.

Miejsce warsztatów:
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
ul. Dąbrowskiego 41D/3
(zobacz dokładną lokalizację -> https://goo.gl/znn6c8)

Co to jest inicjatywa lokalna?
Inicjatywa lokalna to forma realizacji zadań publicznych przez mieszkańców przy wsparciu samorządu. W ten sposób można wspólnie zadziałać na rzecz społeczności lokalnej m.in. w obszarach remontów, edukacji, kultury fizycznej, turystyki, porządku publicznego czy ochrony środowiska. Dzięki temu można np. odnowić park, plac zabaw, wybudować parking czy zorganizować zajęcia dla dzieci. Możliwości jest bardzo wiele.

Ważne w inicjatywie lokalnej jest to, że mieszkańcy współpracują z samorządem. Oznacza to, że nie tylko mają pomysł na realizację konkretnego przedsięwzięcia, ale również deklarują swoje zaangażowanie w jego realizację. Sami określają w jaki sposób zaangażują się w prace. Mogą świadczyć prace społeczne, wnieść środki finansowe lub rzeczowe. W zamian gmina wykona swoją część zadania.