Fundacja na rzecz Collegium Polonicum – partner regionalny Akademii Dobrej Komunikacji – zaprasza do udziału w pierwszym z cyklu bezpłatnych szkoleń dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa lubuskiego. Dzięki tym szkoleniom dowiecie się, jak efektywnie komunikować i promować swoją działalność.
  • Jak zbudować silną pozycję i markę organizacji?
  • Jak dobrze zaplanować i prowadzić działania komunikacyjne?
  • Jak mówić do odbiorców, aby nas rozumieli?
  • Jak dzięki temu osiągać zamierzone cele?

Już wkrótce na pierwszym szkoleniu w ramach Akademia Dobrej Komunikacji w woj. lubuskim poznacie odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Akademia Dobrej Komunikacji to cykl 3 szkoleń dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, dzięki któremu dowiecie się, jak efektywnie komunikować i promować swoją działalność.

Akademia Dobrej Komunikacji powstała po to, żeby pomóc organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym z całej Polski usprawnić swoją komunikację, marketing i działania public relations. W trakcie cyklu szkoleń, do udziału w którym zapraszamy, zwrócimy szczególną uwagę na znaczenie rozwoju komunikacji w Internecie, zaczynając od stron internetowych, przez media społecznościowe a kończąc na aplikacjach multimedialnych.

Akademia Dobrej Komunikacji to projekt Przestrzeń from Facebook i Fundacja TechSoup , który ruszył we wrześniu w całej Polsce. Partnerem regionalnym w województwie lubuskim jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Projekt jest objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Na pierwszym szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, po co organizacji plan komunikacji, dlaczego każda organizacja jest marką oraz jakie błędy w komunikacji popełniamy i jak tego uniknąć.

PLAN 1. SZKOLENIA:
1. Wprowadzenie
2. Komunikacja jako konkurowanie o uwagę
3. Ocena otoczenia
4. Analiza odbiorców
5. Budowanie marki organizacji
6. Cele komunikacyjne
7. Jak zbudować skuteczny przekaz?
8. Podsumowanie

Szkolenie poprowadzi Adam Szulczewski.

Adam Szulczewski od 2007 r. w zespole Fundacji na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic. Absolwent Szkoły Partycypacji Społecznej przy OFOP. Działacz społeczny, koordynator projektów, trener, animator. Specjalizuje się we współpracy organizacji pozarządowych z samorządami. W latach 2013-2015 członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego. Członek Komitetu Monitorującego RPO-Lubuskie 2020. Przez 8 lat współprowadził lokalny portal internetowy Rzepin.net. Miłośnik nowoczesnych technologii i ich wykorzystania w działalności organizacji pozarządowych. Na co dzień animator w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie województwa lubuskiego.

Chcemy zapewnić możliwość udziału jak największej liczbie organizacji i grup: zapraszamy zatem tylko po jednej osobie z organizacji lub grupy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Do tego dorzucamy kawę, obiad, zaświadczenie i ciekawą wiedzę! 🙂

Termin: 3 października 2018 r. w godz. 10.00 – 15.30
Miejsce: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, ul. Dąbrowskiego 41D/3 (dokładna lokalizacja -> https://goo.gl/maps/poWEcF1P4ou)

Zgłoszenia -> https://adk-lubuskie-1.evenea.pl/

Równocześnie cykl szkoleń będzie realizowany w Gorzowie Wlkp. Terminy tych szkoleń dostępne są na stronie www.fundacjacp.org.