Serdecznie zapraszamy na szkolenie pn.: “Jak wpływać na budżet gminy?” które, odbędzie się 16.09.2017 r. (sobota) w godz. od 10.00 do 17.00 w siedzibie OWES na Dąbrowskiego 41D/3 w Zielonej Górze.

Aby się zapisać wystarczy wypełnić formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEFBL2zI8GQmAFEcofLAcOTBjiRHPMtw-5MoFJmRdC8QNQ4w/viewform

Szkolenie poprowadzi Szymon Osowski prezes Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Wachdog Polska, pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich.


Akcja Masz Głos!

Chcesz zmieniać swoją okolicę? Chcesz działać? Dołącz do Akcji Masz Głos!  Nabór do akcji trwa od 4 do 30 września.
Od 4 września rusza nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Jej uczestniczki i uczestnicy prowadzą działania, które zmieniają ich otoczenie – organizują miejsca spotkań, nadają ulicom nazwy, wprowadzają budżety obywatelskie, odnawiają istotne dla nich miejsca, odkrywają ważne postaci ze swoich okolic – słowem… robią wszystko co sprawia, że życie w ich lokalnej społeczności staje się lepsze. Otrzymują przy tym merytoryczne i organizacyjne wsparcie oraz bezpłatne szkolenia. Każdy może dołączyć!

Co czeka na Was w tym roku?
W tym roku nabór do akcji Masz Głos trwa od 4 do 30 września. Dla zainteresowanych zaplanowano bezpłatne szkolenia we wszystkich województwach. Uczestnicy zdobędą wiedzę o samej akcji ,a także o wybranych narzędziach, które ułatwią im działanie w lokalnej społeczności m.in o tym czym jest inicjatywa lokalna i uchwałodawcza, jak wpływać na budżet gminy oraz jak angażować mieszkańców metodą organizowania społecznego.

Na dobry początek – szkolenie wojewódzkie
W województwach zachodniopomorskim, pomorskim i lubuskim szkolenia planowane są 15.09 (Szczecin – Stowarzyszenie POLITES), 16.09 (Zielona Góra – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej), 29.09 (Gdańsk – Europejskie Centrum Solidarności ), 30.09 (Malbork – Urząd Miasta). Wejdź na stronę www.maszglos.pl i zapisz się na bezpłatne szkolenie!

A później?
Każda edycja trwa około dziesięciu miesięcy i przez cały ten czas wszyscy uczestnicy są wspierani przez ekspertów i koordynatorów z Fundacji im. Stefana Batorego oraz organizacji partnerskich.

  • Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga m.in. w planowaniu i realizacji działań.
  • Dostęp do wiedzy, porady eksperckich, darmowych publikacji, szkoleń np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej.
  • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami akcji z całej Polski.
  • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami oraz w kontaktach z mediami.
  • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
  • Możliwość otrzymania minigrantu
  • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie

 Kto może wziąć udział?
W akcji mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy organizujący się w grupy nieformalne, a także młodzieżowe rady gminy, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki i sołectwa, media, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, portale informacyjne i wszyscy, którym zależy na aktywizowaniu społeczności lokalnej.

Jak się zarejestrować?
Rejestracja oraz szczegółowe informacje o akcji i szkoleniach wojewódzkich na stronie www.maszglos.pl

Organizatorzy
Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego. Na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego partnerem jest Stowarzyszenie POLITES Pozostali partnerzy w kraju to: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber.

 

Kontakt: Anna Graczyk-Osowska
e-mail: biuro@polites.org.pl, graczyk.anna@gmail.com
telefon: 91 450 11 46