Fundacja Eduinspiracji projektuje działania przyjazne dla środowiska. Zajmuje się edukacją zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W naszej fundacji skupiamy się na działaniach, które wpływają pozytywnie na nasze środowisko naturalne. Promujemy działania i projekty, które naszym zdaniem są przyjazne dla otoczenia i przyczyniają się do budowania postaw proekologicznych. 
Z kolei w naszej pracowni renowacji cenimy to co stare i różnymi technikami staramy się przywrócić wartość antycznych przedmiotów, ale również takich, które mają wartość sentymentalną. Nie tworzymy przedmiotów „od nowa”, nie ingerujemy w ich zabytkową materię, jedynie odsłaniamy i wydobywamy ich pierwotny blask. Nie wartościujemy sztuki, szanujemy gusta klientów, doceniamy dobre rzemiosło. Każdy przedmiot odnawiamy z równym zaangażowaniem i starannością bez względu na jego wartość. Głównym przedmiotem renowacji w naszej pracowni są ramy, obrazy i rzeźby.
Pracownia recyklingu, którą utworzyliśmy w naszej fundacji to zarówno warsztaty, jak i tworzenie przedmiotów użytkowych z odpadów. Kierujemy się zasadą, iż nie kupujemy nowych rzeczy, ale stawiamy na rzeczy z drugiej ręki lub wytwarzamy je samodzielnie z surowców wtórnych. Podczas warsztatów pokazujemy jak można naprawić zepsute zabawki, do czego można wykorzystać starą odzież, jak modnie przerobić odzież nieużywaną. Zachęcamy do dzielenia się, wymiany, oddawania niepotrzebnych rzeczy na cele charytatywne, sprzedaży rzeczy używanych i zmianę nawyków zakupowych. Pokazujemy, że takie działania nie tylko są ekologiczne ale także mogą czynić dobro.

 

 

Fundacja Eduinspiracji
65-019 Zielona Góra
ul. Dworcowa 35/3
mail: info@fundacjaeduinspiracji.pl
tel. 695 987 258

Fundacja Eduinspiracji