Fundacja LYADA i OWES Zielona Góra – w ramach akcji Masz Głos – zapraszają mieszkańców Zielonej Góry na bezpłatne warsztaty poświęcone przygotowaniu wniosku o realizację zadań w ramach “Inicjatywy lokalnej – w Zielonej Górze” – 20 marca 2018 r., wtorek, o godz. 17.00 w siedzibie OWES przy ul. Dąbrowskiego 41D/3 w Zielonej Górze.

Tym razem spotkanie będzie dotyczyło przygotowaniu wniosków zgodnie ze wymogami wynikającymi z uchwały Rady Miejskiej w Zielonej Górze dotyczącej realizacji zadań w ramach inicjatywy lokalnej. Napisanie wniosku – to już pół dzieła. Trzeba tylko mieć pomysł i chęć do działania! Warsztaty poprowadzi Adam Szulczewski z OWES Zielona Góra

Na warsztaty warto przyjść z konkretnym pomysłem do realizacji w ramach inicjatywy lokalnej. Wspólnie będziemy konsultować i zastanawiać się jak wpasować Wasze pomysły w wymagania wynikające z przepisów.

Poniżej znajdziecie nasze materiały z poprzednich spotkań, które pozwolą Wam się lepiej przygotować i zrozumieć to na czym polega inicjatyw lokalna.

inicjatywa lokalna w Zielonej Górze (uchwała Rady Miasta, kryteria, nasze prezentacje – plik ZIP)
– broszura akcji Masz Głos “Inicjatywa lokalna – czyli jak wspólnie z władzami pracować nad swoimi pomysłami” (PDF)
– publikacja “Inicjatywa lokalna krok po kroku” (PDF)
– publikacja “Działaj w swojej okolicy! Inicjatywa lokalna w Warszawie – krok po kroku” (PDF)

 

Warsztaty są adresowane do mieszkańców Zielonej Góry zainteresowanych poznaniem narzędzia współpracy jakim jest inicjatywa lokalna. W trakcie warsztatów przypomnijmy sobie czym jest inicjatywa lokalna i przygotujemy swoje wnioski.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są mailowo: kontakt@lyadafund.eu lub a.szulczewski@fundacjacp.org lub tel. 533 316 283.

Miejsce warsztatów:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
ul. Dąbrowskiego 41D/3
(zobacz dokładną lokalizację -> https://goo.gl/znn6c8)

Termin: 20 marca, godz. 17.00

Co to jest inicjatywa lokalna?
Inicjatywa lokalna to forma realizacji zadań publicznych przez mieszkańców przy wsparciu samorządu. W ten sposób można wspólnie zadziałać na rzecz społeczności lokalnej m.in. w obszarach remontów, edukacji, kultury fizycznej, turystyki, porządku publicznego czy ochrony środowiska. Dzięki temu można np. odnowić park, plac zabaw, wybudować parking czy zorganizować zajęcia dla dzieci. Możliwości jest bardzo wiele.

Ważne w inicjatywie lokalnej jest to, że mieszkańcy współpracują z samorządem. Oznacza to, że nie tylko mają pomysł na realizację konkretnego przedsięwzięcia, ale również deklarują swoje zaangażowanie w jego realizację. Sami określają w jaki sposób zaangażują się w prace. Mogą świadczyć prace społeczne, wnieść środki finansowe lub rzeczowe. W zamian gmina wykona swoją część zadania.